Fot. McLaren


McLaren kontynuuje współpracę z BAT

Autor: | 2 grudnia 2019

Zak Brown podczas weekendu w Abu Zabi poinformował, że jego zespół będzie kontynuował współpracę z British American Tobacco. Przedłużenie partnerstwa sprawi, że malowanie bolidów stajni z Woking ulegnie nieznacznej zmianie, a koncern tytoniowy zostanie głównym sponsorem brytyjskiej ekipy w IndyCar. 

W tym roku McLaren nawiązał współpracę z British American Tobacco. Na bolidach zespołu z Woking nie pojawiły się jednak logotypy koncernu, ponieważ w Formule 1 zabronione jest promowanie firm zajmujących się wyrobem tytoniu. Dlatego na samochodach brytyjskiej stajni widniały napisy „A Better Tomorrow”, promujące wybieranie innych rodzajów tytoniu, niż papierosy.

W trakcie ostatniego weekendu w sezonie, Zak Brown, pełniący wraz z Andreasem Seidlem funkcję szefa ekipy, poinformował, że w 2020 roku współpraca jego zespołu i British American Tobacco będzie kontynuowana, a nawet rozszerzona. Amerykanin przyznał, że malowanie bolidów McLarena w F1 ulegnie zmianie, jednak dominującym kolorem pozostanie odmiana pomarańczowego, papaya. Napisy „A Better Tomorrow”, zastępujące loga BAT, będą widoczne na pałąku Halo, sekcjach bocznych i przednim skrzydle.

– Projekt naszego bolidu, który zostanie zaprezentowany w lutym, wygląda wyjątkowo. Myślę, że spodoba wam się nasz samochód z logotypami związanymi z BAT, które wraz z nimi będziemy promować. Nie chcę jednak niczego zdradzić przed debiutem. Powiem tylko, że będzie to wyglądało imponująco, a także będziecie w stanie dostrzec to na torze – stwierdził Brown na łamach „Sky Sports F1”, zapowiadając zmiany na samochodach McLarena w przyszłym sezonie.

Poszerzenie współpracy z British American Tobacco będzie również dotyczyło serii IndyCar, gdzie McLaren posiada własny program wyścigowy. Koncern tytoniowy ma także wyłożyć na stół więcej pieniędzy, jednak nie będzie przymierzać się do zostania sponsorem tytularnym brytyjskiej ekipy.

– Nie mamy aspiracji, aby zostać tytularnym sponsorem McLarena. Jesteśmy zadowoleni z aktualnej sytuacji. Wynika to z natury naszej współpracy, a także ze względu na zmianę sytuacji związanej z zakazem promowania wyrobów tytoniowych. Chodzi tu o technologię, innowacje oraz marki – powiedział szef do spraw marketingu BAT, Kingsley Wheaton.

McLaren w minionym sezonie Formuły 1 zajął czwarte miejsce wśród zespołów. Ich wyniki są coraz lepsze, a aspiracje sięgają czołowej trójki stawki. Od 2021 roku stajnia z Woking będzie korzystała z silników Mercedesa, z którym święciła sukcesy na początku 21. wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *