Fot. McLaren


McLaren redukuje wynagrodzenia swoich pracowników. Formuła 1 musi przetrwać trudny okres

Autor: | 2 kwietnia 2020

McLaren wysyła swoich pracowników na przymusowy urlop, a Carlos Sainz i Lando Norris zgodzili się na obniżkę swoich pensji. Wszystko przez obecny kryzys, który dotyka Formułę 1. Władze sportu starają się pomagać zespołom stawki w jak największym stopniu.

Panujący kryzys zmusił McLarena do cięcia kosztów. Większość pracowników została wysłana na urlop, a pozostała część, która pracuje w fabryce w Woking, musiała pogodzić się ze zmniejszonym wynagrodzeniem.

– Te działania mają na celu ochronę miejsc pracy w krótkim okresie i zapewnić ludziom powrót do pracy na pełen etat, gdy sytuacja się unormuje – powiedział rzecznik prasowy brytyjskiego zespołu.

Kierowcy teamu kierowanego przez Zaka Browna i Andreasa Seidla w Formule 1, Carlos Sainz i Lando Norris, również postanowili zgodzić się na obniżkę pensji.

Odwołane wyścigi z początku sezonu F1 spowodowały kryzys finansowy zespołów stawki. Ekipy nie otrzymały bowiem wynagrodzeń, przez co ich funkcjonowanie zostało zaburzone. Władze sportu starają się zapewnić zespołom jak najlepsze warunki w tym trudnym czasie, ogłaszając przerwę w działaniu fabryk i przenosząc rewolucję w przepisach technicznych na rok 2022, a także zakazując prowadzenia prac nad rozwojem aerodynamiki bolidów na tenże sezon. Te działania mają na celu zredukowanie jak największej ilości kosztów w panującym kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa.

Sezon ma rozpocząć się najwcześniej w połowie czerwca w Kanadzie, ale rozegranie rundy w Montrealu nie jest niczym pewnym, a decyzja ws. ewentualnego przełożenia zawodów na wyspie Notre Dame ma zostać podjęta po Wielkanocy. Nie wiadomo także, czy uda się zorganizować eliminacje we Francji, Austrii i Wielkiej Brytanii, a losy tej ostatniej mają się wyjaśnić do końca kwietnia. Niewykluczone, że kampania 2020 dobiegnie końca w styczniu lub lutym 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *