Fot. McLaren


McLaren zaprezentował MCL35

Autor: | 14 lutego 2020

W czwartkowe popołudnie w McLaren Technology Center odbyła się prezentacja MCL35.

Prezentacja nowej maszyny McLarena miała miejsce w fabryce zespołu. Transmisję z niej przeprowadzała stacja Sky Sports F1. Uczestnikami imprezy byli kierowcy brytyjskiej ekipy – Carlos Sainz i Lando Norris, a także kierownictwo zespołu – dyrektor generalny Zak Brown i szef Andreas Seidl.

MCL35 został pokryty matową farbą, dzięki czemu samochód jest nieco lżejszy. Dominującym kolorem nowej maszyny McLarena jest papaya. Samochód został pokryty większą ilością niebieskiego koloru niż w zeszłym roku – błękitne barwy możemy zaobserwować na przednim i tylnym skrzydle, sekcjach bocznych i wlocie powietrza.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to zwłaszcza przód MCL35 różni się od zeszłorocznego bolidu. Nos auta jest teraz węższy. McLaren zdecydował się też usunąć wystające obok tej części samochodu „nozdrza”. Patrząc na przednie skrzydło tegorocznego modelu brytyjskiej stajni można wywnioskować, że zespół postawił na większy docisk aerodynamiczny.

Nowy samochód McLarena jest bardziej upakowany w środku. Konstrukcja jest szczuplejsza od poprzedniej maszyny. Inżynierowie stajni z Woking postawili na wysoko zamontowane zawieszenie.

W nadchodzącym sezonie samochody McLarena po raz ostatni będą napędzane silnikami Renault. W przyszłym roku Brytyjczycy rozpoczną ponowną współpracę z Mercedesem. Najważniejszym celem McLarena jest utrzymanie czwartej lokaty w mistrzostwach konstruktorów, a schludnie wyglądający samochód ma przynieść zamierzony efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *