Fot. Williams Martini Racing


Media: Stroll od GP Włoch w Force India, powrót Roberta Kubicy niemal pewny

Autor: | 25 sierpnia 2018

Dużo agencji motorsportowych na świecie informuje o zmianach w obsadzie bolidów ekip Force India i Williams Martini Racing. 

Portal racefans.net pisze o tym, że już w najbliższy wtorek Lance Stroll będzie przymierzał fotel w samochodzie Force India i od Grand Prix Włoch na Monzy będzie jeździł dla tego zespołu. Jego miejsce natomiast ma zająć Robert Kubica i te informacje uznaje się za niemal pewne, które jeszcze muszą być oficjalnie potwierdzone przez oba teamy.

Kanadyjczyk ma przejąć bolid po Estebanie Oconie, który być może przejdzie do McLarena. Hiszpański dziennikarz Albert Fabrega twierdzi, że ekipa z Woking pracuje nad tym, by zatrudnić Francuza począwszy od Grand Prix Singapuru, więc Ocon miałby pauzować przez jeden weekend wyścigowy. Zajmie on prawdopodobnie miejsce Stoffela Vandoorne’a, który ma słaby sezon, a ponadto mocno narzeka na zespół, co w McLarenie nie jest przyjmowane pozytywnie.

Do końca roku partnerem Strolla w związku z tym będzie Sergio Perez, który dziś potwierdził, że podpisał już kontrakt na sezon 2019. Wydawało się, że przedłuży współpracę z Force India, ale mocne źródła z padocku mówią, że jego nowym zespołem będzie Haas. Amerykanie prawdopodobnie chcą rozstać się z Romainem Grosjeanem, który mocno zawodzi w tym roku.

Wszystkie te roszady są bardzo prawdopodobne. Natomiast przejście Strolla do Force India i wejście Kubicy do bolidu Williamsa, zdaniem ekspertów jest niemal pewne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *