Fot. Alfa Romeo Sauber F1 Team


Menedżer Raikkonena ujawnia szczegóły dotyczące nowego kontraktu Fina

Autor: | 28 stycznia 2019

Kimi Raikkonen zwrócił się do Saubera o fotel w szwajcarskim zespole, gdy tylko powiedziano mu, że zostanie zwolniony przez Ferrari. Fin przeniósł się do Saubera, a w Scuderii zastąpi go Charles Leclerc. Zespołowym partnerem Kimiego w 2019 r. będzie Antonio Giovinazzi.

Raikkonen został poproszony o przejście na emeryturę, kiedy okazało się, że nie zachowa swojego Ferrari. 39-latek był jednak zdeterminowany, aby pozostać w Formule 1, w której startuje od 2001 roku z przerwą na lata 2010-2011, kiedy jeździł w WRC w barwach Citroena.

– Kiedy Kimi został poinformowany, że nie będzie miał kontraktu z Ferrari na następny rok, postanowił zadziałać. Rozpoczął dialog na temat możliwości jazdy dla Saubera – powiedział menedżer Raikkonena, Steve Robertson.

– Kimi chciał kontynuować. Miał spotkania z właścicielami Saubera. Następnie nadszedł czas na spotkanie z Fredem Vasseur i Beatem Zehnderem. Mogli zobaczyć, że Kimi jest chętny do dalszego ścigania. Fred jasno stwierdził, że kiedy po raz pierwszy się spotkali, Kimi bardzo skupił się na swoich przyszłorocznych planach – dodał.

– Kimi chciał zobaczyć, czy zespół ma taki sam entuzjazm jak on. I czuł, że tak, więc powiedział: „Tak, chcę zawrzeć umowę” – zakończył.

Pierwszy wyścig Kimiego Raikkonena w nowym zespole odbędzie się 17 marca na torze Albert Park w Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *