Fot. McLaren


Mercedes będzie dostarczał silniki McLarenowi od 2021

Autor: | 28 września 2019

McLaren potwierdził, że po zakończeniu przyszłego sezonu zakończy współpracę z Renault. Od 2021 roku stajnia z Woking będzie korzystać z silników dostarczanych przez Mercedesa.

W ostatnich tygodniach nasiliły się plotki o możliwym powrocie McLarena do umowy na otrzymywanie jednostek od Mercedesa. „Motorsport” donosił, że potwierdzenia rozpoczęcia współpracy jest kwestią czasu i oficjalny komunikat w tej sprawie ma pojawić się przy okazji weekendu w Soczi.

W sobotę o poranku, przed rozpoczęciem się trzeciej sesji treningowej F1 w ramach GP Rosji, Renault wydało oświadczenie, w którym poinformowało o zakończeniu współpracy z McLarenem po 2020 roku. Niedługo potem informację potwierdziła ekipa z Woking, a zarazem poinformowała o podpisaniu umowy z Mercedesem. Niemiecki producent będzie dostarczał silniki brytyjskiej stajni od sezonu w 2021 i tym samym poszerzy grono swoich klientów w F1.

– Ta umowa jest krokiem na przód w naszym długoterminowym planie. Chcemy z powrotem odnosić sukcesy w F1. Mercedes jest punktem odniesienia. Zarówno jako team, jak i producent silników. Dlatego współpraca z nimi przeniesie nas w kolejny etap tej podróży – skomentował wzowienie współpracy z Mercedesem Zak Brown, który wraz z Andreasem Seidlem kieruje ekipą z Woking.

Mercedes dostarczał napęd McLarenowi przez wiele lat, a współpraca została zerwana w 2014 roku. Później brytyjska stajnia zawarła umowę z Hondą, a od 2018 roku korzysta z jednostek Renault. Francuski producent pozostanie tym samym bez jakichkolwiek klienckich zespołów i nie będzie dostarczał swoich silników żadnej ekipie w F1.

McLaren podpisał kontrakt z Mercedesem, który będzie obowiązywał do 2024 roku. Dzięki owocnej współpracy, umowa może zostać przedłużona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *