Fot. Mercedes-AMG F1 Team


Mercedes ogłasza nowego sponsora i odsłania malowanie samochodu na sezon 2020

Autor: | 10 lutego 2020

Zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport ogłosił nawiązanie pięcioletniej umowy z potentatem na rynku chemicznym, firmą Ineos. Na konferencji w Londynie poznaliśmy odświeżoną kolorystykę bolidu W11 na zeszłorocznym samochodzie. 

Właścicielem firmy Ineos jest jeden z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii – Jim Ratcliffe. Jego majątek wycenia się na 11,5 miliarda dolarów. Według nieoficjalnych informacji, Ineos wpłaci na konto Mercedesa kwotę rzędu 20 milionów funtów brytyjskich w zamian za promowanie firmy na samochodzie. Ineos został głównym sponsorem zespołu z bazami w Brackley i Brixworth, a wyżej od niego w hierarchii jest jedynie partner tytularny ekipy, Petronas.

Ineos jest gigantem wśród innych koncernów chemicznych, jednak prężnie rozwija się również na rynku sportu. Brytyjska firma w zeszłym roku nabyła francuski zespół piłkarski OGC Nice za kwotę 100 milionów euro. Ineos włada również szwajcarskim zespołem piłkarskim Lausanne Sports FC i kolarskim teamem, barw którego broni między innymi Michał Kwiatkowski.

Logotypy firmy Jima Ratcliffe’a będą widoczne na przednim i tylnym skrzydle, a także na wlocie powietrza nowego samochodu Mercedesa i po obu stronach pałąku Halo. Czerwone wstawki, powiązane z koncernem Ineos, pojawią się w tych miejscach, z zastrzeżeniem tylnego skrzydła i ochrony kokpitu, gdzie znajdzie się tylko napis nazwy firmy. Obecność tego koloru na modelu W11 to jedyne zmiany w malowaniu bolidu stajni z Brackley na sezon 2020 – karoseria została utrzymana w srebrnych i zielonych barwach.

Konferencja Mercedesa i firmy Ineos odbyła się w Royal Automobile Club w Londynie. Nawiązanie długiej, bo pięcioletniej współpracy z firmą chemiczną oznacza, że producent ze Stuttgartu nie zamierza opuszczać Formuły 1. Toto Wolff przyznał, że doniesienia o rozważaniu odejścia ze sportu przez koncern Daimler są kłamstwem.

Prezentacja właściwego bolidu Mercedesa na nadchodzący sezon odbędzie się w najbliższy piątek, 14. lutego. Lewis Hamilton i Vatteri Bottas będą mieli okazję sprawdzić, jak działa nowa maszyna na torze Silverstone. Dzień filmowy posłuży inżynierom do sprawdzenia wszystkich podzespołów w modelu W11.

Ten tydzień można nazwać „tygodniem premier” – swoje nowe samochody zaprezentuje większość zespołów F1. We wtorek odbędzie się prezentacja bolidu Ferrari, dzień później swoje auta odsłonią Red Bull i Renault, czwartek należy do McLarena, a w piątek na tor wyjedzie model W11 Mercedesa i nowy samochód zespołu AlphaTauri.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *