Mercedes przetestuje Halo w Belgii

Autor: | 24 sierpnia 2016

Podczas pierwszej piątkowej sesji treningowej na torze Spa-Francorchamps po raz kolejny będziemy świadkami testów rozwiązania Halo, którego wprowadzenie do Formuły 1 planowane jest z początkiem sezonu 2018.

Tym razem szansa sprawdzenia będącego w ciągłym ulepszaniu konceptu przypadnie aktualnemu wiceliderowi klasyfikacji generalnej, Nico Rosbergowi. Niemiec pojawi się na torze z osłoną kokpitu prawdopodobnie zaraz na początku sesji, by po jednym okrążeniu instalacyjnym powrócić do garażu i rozpocząć indywidualne przygotowania do weekendu Grand Prix.

Należy się również spodziewać, że Rosberg nie będzie ostatnim kierowcą, któremu przypadnie testowanie nowego systemu ochrony głowy. Jak uważa Charlie Whiting, każdy z zawodników powinien mieć szansę poprowadzenia samochodu z trójpasmową aureolą, gdyż to właśnie poparcie tego projektu wyraziła jakiś czas temu Grupa Strategiczna. Odrzucony tym samym został projekt ekipy Red Bull Racing, którego główną wadą był brak dostatecznej wytrzymałości osłony w przypadku czołowego kontaktu z niebezpiecznym przedmiotem.