Fot. Mercedes-AMG F1 Team


Mercedes zaprezentował W11

Autor: | 14 lutego 2020

Mercedes jest kolejnym zespołem, który odbył dzień filmowy. Wydarzenie miało miejsce na Silverstone, a kibice po raz pierwszy zobaczyli model W11 w pełnej okazałości. 

Tuż z rana, o godz. 9:30, do internetu trafiły komputerowe wizualizacje nowego samochodu Mercedesa – W11. Kilka dni wcześniej zespół z Brackley zaprezentował malowanie auta na zeszłorocznym bolidzie, a w piątek odsłonił swoje najnowsze dzieło.

Prezentacja nowego samochodu mistrzowskiej stajni została połączona z dniem filmowym. Mercedes miał do wykorzystania 100 kilometrów na torze Silverstone. Okazję do przetestowania nowej maszyny otrzymali obaj kierowcy brytyjskiej ekipy – Lewis Hamilton i Valtteri Bottas, którzy wcześniej wraz z Toto Wolffem odpowiedzieli na pytania redaktorki Sky Sports F1.

Nowy model Mercedesa, oznaczony symbolem W11, jest niemal kopią zeszłorocznej, mistrzowskiej konstrukcji. Zespół nie zdecydował się na zmianę koncepcji swojego samochodu. Bolid nadal posiada bardzo wąski nos, który jest znakiem rozpoznawczym Mercedesa w ostatnich latach. Ich filozofia w tym aspekcie budowy auta nie zmieniła się od kilku lat. Uwagę przykuwają także rozbudowane deflektory.

Równoznacznie z prezentacją samochodu W11 Mercedes potwierdził, że jego kierowcami rezerwowymi w nadchodzącym sezonie pozostaną Stoffel Vandoorne i Esteban Gutierrez. Belg w zeszłym roku głównie pracował w symulatorze i za swoją pracę oraz zdolność tłumaczenia, co jest do poprawy, był chwalony. Pracę w fabryce w Brackley łączy ze ściganiem się w Formule E – również w barwach Mercedesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *