Fot: www.formula1.com


Mick Schumacher: Czułem się, jak w domu

Autor: | 6 kwietnia 2019

Mick Schumacher, czyli syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Michaela Schumachera poszedł w ślady ojca i w trakcie testów w Bahrajnie miał okazję usiąść za sterami bolidu Ferrari. Młody Niemiec przyznał, że w Formule 1 czuł się, jak w domu.

Dwudniowe testy w Bahrajnie nabrały dodatkowego znaczenia, ponieważ we wtorek 20-letni Schumacher zadebiutował w bolidzie F1. Niemiec zrobił ogromne wrażenie, wykonał 56 okrążeń i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tego dnia.

– Emocje, które mi towarzyszyły były naprawdę miłe. To był piękny moment, kiedy mogłem wykonać pierwsze okrążenia i zobaczyć tych wszystkich ludzi pracujących ze mną. Czułem się bardzo komfortowo, czułem się, jak w domu – powiedział Schumacher.

– To było zdumiewające, kiedy dotknąłem przepustnicy. Ta rzecz ma tyle mocy. Czułem się dobrze, a samochód ma taki potencjał, jeśli chodzi o prędkość w zakrętach i przyczepność, że trudno to opisać. Możesz hamować później, później i później, a samochód nadal zatrzyma się w ten sam sposób. To było naprawdę szalone – oznajmił młody kierowca.

Syn mistrza świata miał okazję prowadzić jeden z Benettonów ojca podczas demonstracji na Spa-Francorchamps. Schumacher nigdy wcześniej nie ukończył testu w samochodzie Formuły 1. Testy w Bahrajnie to była dla niego okazja, którą chciał wykorzystać.

– Przyszedłem tu, aby się dobrze bawić i cieszyć się tym, co zrobiłem w 110%. Chyba widać, że się dużo uśmiecham i bardzo mi się podobało, zwłaszcza te ostanie okrążenia. Z pełną mocą i wszystkim, co było po prostu niesamowite czułem kompletne uczucie w samochodzie. Zawszę mówię, że musisz mieć szacunek. Jeśli go stracisz, narażasz się na niebezpieczeństwo. Oczywiście miałem ogromny szacunek do samochodu. To ponad 1000 koni mechanicznych i szczerze mówiąc szybko idzie w zakrętach! Nie, zdecydowanie był szacunek. – stwierdził Mick.

Na chwilę obecną Mick Schumacher zadebiutował w Formule 2. W pierwszym wyścigu zajął 8. miejsce, natomiast w drugim zdobył 6. pozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *