Mika Hakkinen ambasadorem McLarena

Autor: | 17 marca 2017

Mika Hakkinen powrócił do McLarena w roli ambasadora.

Dwukrotny mistrz świata w latach 1993-2001 wystartował w 130 wyścigach dla stajni z Woking. Po drodze wygrał łącznie 20 wyścigów oraz zdobył tytuły w sezonach 1998 i 1999.

48-latek będzie współpracował z Zakiem Brownem oraz marketingowcami zespołu. Oprócz tego będzie miał do czynienia z inwestorami i Mikiem Flewittem z McLaren Automotive CEO.

– Zawsze uważałem, że McLaren jest moim domem w Formule 1. I nadal mam sporo miejsca w moim sercu dla wszystkich ludzi w zespole. Oczywiście, ostatnie lata nie były łatwe dla McLarena. Zawsze byłem zdania, że to tylko kwestia „kiedy”, a nie „czy” McLaren znów będzie dobry – chcę odgrywać swoją rolę, co może pomóc, aby tak się stało – powiedział Mika Hakkinen.

  • Powrót do McLarena był dla mnie łatwą decyzją. Tak naprawdę, to nigdy nie straciłem kontaktu, a ja jeszcze znam tam wiele ciężko pracujących mężczyzn i kobiet, jeszcze z moich spędzonych ośmiu sezonach w zespole. Również nie mogę doczekać się pracy z Zakiem, który posiada jedno z moich trofeów, jakie wygrałem dla McLarena w 2001 r. Rozmawialiśmy o tym, jak możemy współpracować i widzę, że wprowadzanie pewnej cegiełki jest potrzebne, aby pomóc McLarenowi wrócić do gry. Będę ściśle z nim współpracował w nadchodzących ekscytujących latach – dodał Fin.