Mika Hakkinen chwali Kimiego Raikkonena

Autor: | 3 listopada 2016

Mika Hakkinen jest pod dużym wrażeniem dobrej dyspozycji Kimiego Raikkonena. Dwukrotny mistrz świata uważa, że jego rodak mocno poprawił się w bieżącym sezonie.

W chwili, gdy wszyscy głośno mówią o rosnącej frustracji Sebastiana Vettela, widać, że Fin odnotował duży postęp. Mistrz świata z 2007 roku przezwyciężył trudności z poprzednich dwóch sezonów i dzięki temu jest na równym poziomie ze swoim zespołowym kolegą.

Kimi uważa, że zaszło sporo korzystnych zmian w personelu Ferrari, które pozwalają mu skupić się w pełni na dobrej jeździe. Dla kierowcy ważne jest, aby ufać swojej załodze.

– Zaszło kilka zmian w personelu, z którym pracuję i do tej pory ci ludzie wykonują dobrą robotę. Istnieje wiele drobnych szczegółów, które jeśli zagrają, to mają spory wpływ na twoje okrążenie – powiedział kierowca Scuderii.

Natomiast rodak Icemana bardzo chwali go za dobrą i równą formę we wszystkich wyścigach.

– Jestem pozytywnie zaskoczony tym, jak radzi sobie Kimi w porównaniu z Sebastianem. Wszyscy spoglądają tylko na cały sezon i zwycięzców, ale jeśli selektywnie spojrzeć na niektóre wyścigi, widać jak Kimi zlał czterokrotnego mistrza świata – rzekł Mika Hakkinen.