Fot. Red Bull Content Pool


Na torze w Paul Ricard będzie nowy wjazd do alei serwisowej

Autor: | 22 stycznia 2019

Tor Paul Ricard, na którym rozgrywa się Grand Prix Francji w Formule 1, przeszedł już częściową rewitalizację, a wjazd do alei serwisowej ma zostać zmodyfikowany do końca marca. Przed ubiegłorocznym powrotem, francuski tor ostatni raz gościł najlepszych kierowców w sezonie 1990.

W przeciwieństwie do krótszego układu używanego pod koniec lat 80, władze F1 obecnie wykorzystują 5,8 kilometrową nitkę toru z północną szykaną wzdłuż prostej Mistral.

W 2018 r. wjazd do pit-stopu znajdował się na początku prostej, tuż po wyjściu z ostatniego zakrętu, Virage du Pont.

Po piątkowych sesjach treningowych w 2018 r. kierowcy wyrazili obawy, że lewy zakręt mógł stanowić zagrożenie dla boksu załogi Mercedesa, który znajdował się tuż obok wjazdu do alei serwisowej. W związku ze zgłoszonymi obawami, ograniczenie prędkości w pit-stopie zostało zmniejszone z 80 km/h do 60 km/h na pozostałą część weekendu.

W tym roku jednak, władze F1 zainterweniowały odpowiednio wcześnie i przed Virage du Pont ma zostać wybudowany nowy pas prowadzący do alei serwisowej.

Charlie Whiting, dyrektor FIA, w ubiegły piątek sprawdził zmiany, które do tej pory zaszły na torze w Paul Ricard:

– Wszystkie zakręty przeszły modernizację. Zostały tylko proste – powiedział szef toru, Stephane Clair.

Auto Hebdo informuje, że wjazd do pitlane zostanie przeniesiony do przedostatniego wirażu. Władze toru mają nadzieję, że prace zostaną ukończone w marcu.

– Nowy asfalt jest nienagannej jakości, więc mamy wszelkie powody, aby zakładać, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane. Główna zmiana dotyczy jednak wjazdu do alei serwisowej. Będzie to szczególnie dobre dla widzów – dodał Clair.

Tegoroczne Grand Prix Francji odbędzie się w dniach 21-23 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *