Nico Rosberg kończy karierę!

Autor: | 2 grudnia 2016

Zaledwie pięć dni po zdobyciu mistrzowskiego tytuł Nico Rosberg postanowił zakończyć swoją karierę w Formule 1.

Niemiec poinformował o swojej decyzji na konferencji poprzedzającej galę FIA. Ogłosił, że mimo ważnego kontraktu z ekipą Mercedesa, kończy swoją karierę ze skutkiem natychmiastowym.

Nico Rosberg zajął drugie miejsce w GP Abu Zabi i tym samym utrzymał 5-punktowe prowadzenie nad Lewisem Hamiltonem w klasyfikacji generalnej, zapewniając sobie mistrzowski tytuł. Zdobycie korony mistrza świata było jego nadrzędnym celem i swoją karierę chce zakończyć, będąc na szczycie.

– Chciałbym skorzystać z okazji, aby poinformować, że zdecydowałem zakończyć w tym momencie moją karierę w Formule 1 – mówi Nico Rosberg. – Trudno to wyjaśnić, odkąd zacząłem się ścigać w wieku sześciu lat, miałem marzenie, by zostać mistrzem świata Formuły 1. Teraz to osiągnąłem, włożyłem w to wszystko przez te 25 lat ścigania i przy pomocy wszystkich wokół mnie, moich fanów, zespołu, rodziny i przyjaciół udało mi się to osiągnąć w tym roku. To było niesamowite doświadczenie dla mnie, będę pamiętał je na zawsze.

– W tym samym czasie było dla mnie bardzo ciężko, ponieważ przegrywanie z Lewisem w ostatnich dwóch latach było ekstremalnie trudnym moment dla mnie, ale zasiliło moją motywację w ten sposób, że nawet nie wiem, jak to było możliwe, że powróciłem do walki i osiągnąłem ostatecznie swoje marzenie – dodaje Niemiec.