Fot. Renault Sport Formula One Team / Facebook


Nico Rosberg nie ma wątpliwości co do Kubicy

Autor: | 7 października 2017

Niemiec, który zasiada w teamie managerskim Roberta Kubicy wypowiedział się w Sky Sports w temacie najbliższych testów Polaka w Williamsie, jego sprawności fizycznej oraz odniósł się do zatrudnienia Carlosa Sainza przez ekipę Renault.

Nico Rosberg zapytany w Sky Sports czy Robert Kubica jest w wystarczającej formie, by przejechać cały sezon, odpowiedział – Tak, w testach Renault pokazał, że nie ma żadnych wątpliwości.

– Fizycznie jest w stu procentach gotowy do startu w samochodzie wyścigowym. To bardzo ekscytujący czas. Już wkrótce [Polaka] przetestuje Williams, więc będzie to świetna okazja i naprawdę nie mogę się tego doczekać – tłumaczył.

Dowodem na wysoką formę Polaka są chociażby testy, które odbył z Renault.

– W testach Renault pokazał, że może przejechać pełen dystans wyścigowy. Pokonywał je podwójnie, jeździł okrążenia, okrążenia, okrążenia, bez żadnego problemu, w dobrym tempie, więc nie ma już czego udowadniać.

Niemiec, który znajduje się w teamie managerskim Krakowianina odniósł się również do zatrudnienia Carlosa Sainza przez francuski koncern. Uważa on, że to czas, a nie zdolności zadecydowały o tym kontrakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *