Nico Rosberg nie wyklucza zostania w przyszłości szefem zespołu

Autor: | 17 marca 2017

Nico Rosberg przyznał, że w przyszłości nie wyklucza powrotu do Formuły 1, jednak już nie jako kierowca, lecz jako szef zespołu.

Na początku grudnia całym światem sportów motorowych wstrząsnęła informacja Niemca o jego zakończeniu kariery kierowcy. Zaledwie kilka dni po zdobyciu upragnionego tytułu mistrza świata i ważnym kontraktem z Mercedesem 31-latek postanowił odejść z Formuły 1 i skupić się na swojej rodzinie.

Podczas jednego z dnia przedsezonowych testów Rosberg pojawił się w padoku, gdyż jego zainteresowanie królową sportów motorowych jest nadal ogromne. W rozmowie z niemieckim Sport Bildem przyznał jednak, że „Powrót jako kierowca jest niemożliwy”.

– Z pewnością zrobi się trochę dziwnie, kiedy zobaczę pierwszy wyścig w telewizji. Ciągle jestem wielkim fanem Formuły 1 – powiedział Nico Rosberg.

– Szukam nowych projektów i muszę powiedzieć, że jestem naprawdę zrelaksowany. 20 wyścigów w roku to coś takiego jak kołowrotek dla chomików. Chciałbym powiedzieć też, że to najlepszy taki kołowrotek na świecie! Jestem zaciekłym zawodnikiem i bardzo podobała mi się moja kariera – kontynuował Niemiec.

Mimo iż Rosberg nie widzi się już w roli kierowcy, to nie wyklucza objęcia w przyszłości stanowiska szefa zespołu.

– Nie mówię nie. Wiele jest możliwości. Na ten moment skupiam się jednak na projektach społecznych, dzieciach i osobach mniej uprzywilejowanych – to znaczy dla mnie wiele.

– Kiedyś chciałbym pomagać innym kierowcom w drodze po ich sukcesy jako doradca czy w roli zarządzającej – zakończył obecny mistrz świata Formuły 1.