Nico Rosberg: Nie zdradziłem Bottasowi sekretów Hamiltona

Autor: | 14 lutego 2017

Nico Rosberg zaznaczył, że nie wyjawił tajemnic Lewisa Hamiltona, które mógłby wykorzystać Valtteri Bottas, aby pokonać Brytyjczyka.

Po zdobyciu mistrzowskiego tytułu 31-latek wycofał się z królowej sportów motorowych, a jego miejsce zajął fiński kierowca. 27-latek ma za sobą rozmowę z Niemcem, ale ten nie ujawnił przed nim tajemnic trzykrotnego mistrza świata.

– Valtteri to bardzo utalentowany kierowca i może wiele osiągnąć – mówił Rosberg. – Bottas zapytał mnie czy możemy porozmawiać. Cieszę się, że to zrobiliśmy, ale w rozmowie pozostałem neutralny. Nie zdradziłem mu żadnych sekretów Lewisa. Po prostu starałem się mu pomóc, aby mógł lepiej zintegrować się z zespołem.

Zdaniem mistrza świata z 2016 roku, Fin będzie musiał stawić czoła ogromnemu wyzwaniu, jakim jest wewnętrzny pojedynek z Hamiltonem.

– Chciałbym mu powiedzieć, żeby nie oczekiwał, że to będzie lekka i przyjemna jazda. To będzie wyzwanie. Valtteri przychodzi do zespołu, w którym Lewis jest od wielu lat. Lewis to jeden z najlepszych kierowców, dlatego poziom będzie bardzo wysoki.