Nieoficjalnie: Felipe Massa zostaje w Williamsie!

Autor: | 20 grudnia 2016

Informacje, do których dotarł serwis Motorsport.com mówią o tym, że Felipe Massa zgodził się na ofertę ekipy Williamsa i pozostanie w Formule 1 w sezonie 2017. To również oznacza, że Valtteri Bottas stanie się partnerem Lewisa Hamiltona w Mercedesie.

Umowa Brazylijczyka z teamem z Grove nie została jeszcze podpisana, ale zdaniem amerykańskiego portalu, sprawa jest przesądzona. Felipe w trakcie tego sezonu poinformował o zakończeniu swojej kariery w Formule 1, jednak najwidoczniej pięć milionów funtów oferowanych przez Williamsa skłoniło go do zmiany decyzji.

Taka sytuacja jednak nie może dziwić. Piąty zespół minionego sezonu zgodził się oddać Bottasa w miejsce Nico Rosberga, jedynie pod warunkiem, że uda się zakontraktować doświadczonego kierowcę. Tylko taka opcja wchodziła w grę, bo drugim zawodnikiem Williamsa jest zaledwie 18-letni Lance Stroll, który potrzebuje doświadczonego partnera u boku.

– Możemy puścić Valtteriego tylko pod warunkiem, że w zamian będziemy mieli doświadczonego kierowcę. Mam na myśli kogoś takiego, jak na przykład Felipe Massa – mówiła jeszcze niedawno Claire Williams.

Władze Mercedesa zapewniały, że poinformują o swoich decyzjach dopiero w przyszłym roku. Dlatego wiele wskazuje na to, że przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na oficjalne informacje. Jednak Motorsport.com blisko współpracuje z Massą i jest rzetelnym źródłem, więc należy się spodziewać, że są to w stu procentach sprawdzone informacje.