Fot. Autosport


Nieoficjalnie: Grand Prix Australii odwołane decyzją większości zespołów

Autor: | 12 marca 2020

Nadal nie mamy pewności, czy Grand Prix Australii odbędzie się zgodnie z planem. Różne źródła podają sprzeczne informacje, więc należy czekać na oficjalne stanowisko FIA i F1 w tej sprawie.

Przed północą w Melbourne FIA i promotor GP Australii zwołali tajną naradę. Rozmowy miały dotyczyć dalszego losu rundy na Antypodach. Udział w spotkaniu wzięli również szefowie wszystkich zespołów z wyjątkiem McLarena, który podjął decyzję o wycofaniu się z dalszej części weekendu. U jednego z pracowników brytyjskiej ekipy wykryto koronawirusa, a cały zespół ma zostać objęty kwarantanną, co jednocześnie oznacza, że stajnia z Woking najprawdopodobniej opuści zmagania w Bahrajnie, zaplanowane na przyszły weekend.

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że badania na obecność koronawirusa przeszło łącznie ośmiu członków ekip F1. U siedmiu z nich test okazał się negatywny, a wyjątkiem był pracownik McLarena. Dyrektor generalny Grand Prix Andrew Westacott dodał, że testy przeszła dziewiąta osoba niezwiązana bezpośrednio z żadnym zespołem czy władzami F1. Mówi się, że tą osobą jest fotograf, mający styczność z innymi ludźmi w biurze prasowym. Są to jednak nieoficjalne informacje.

Pierwsze nieoficjalne informacje z narady w Melbourne były takie, że weekend będzie kontynuowany. Nieco później otrzymaliśmy kolejne przecieki – zespoły w większości podjęły decyzję o odwołaniu Grand Prix. Kilka serwisów podało już jednak błędne informacje mówiące o tym, że weekend w Australii został oficjalnie odwołany. Oficjalnych informacji jeszcze nie ma, dlatego wypada nam czekać na komunikat FIA, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

FIA miała zapowiedzieć, że zrozumie decyzję zespołów. Jeżeli większość ekip zadecyduje o odwołaniu weekendu, tak też się stanie.

Pierwszy trening przed GP Australii jest zaplanowany na godz. 2:00 w piątek czasu polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *