Fot. Scuderia Ferrari


Nieoficjalnie: Vettel rozstaje się z Ferrari!

Autor: | 12 maja 2020

Autosport, a za nim wiele poważnych serwisów poinformował, że Sebastian Vettel opuści zespół Ferrari po sezonie 2020.

Źródła brytyjskiego portalu donoszą, że po drugiej propozycji ekipy rozmowy uległy załamaniu. Według nowej oferty Vettel miał zarabiać 12 milionów dolarów, podczas gdy wcześniej jego kontrakt opiewał na 40 milionów. Włosi zaproponowali mu dwuletnią umowę, a Seb chciał dłuższej współpracy.

Strony nie mogły się dogadać i wspólnie postanowiły, że to dobry czas, aby rozstać się w zgodzie. Oficjalne stanowisko ekipy z Maranello spodziewane jest dzisiaj. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Niemca u boku Charlesa Leclerca. Jednak wiadomo, że najpoważniejszymi kandydatami do angażu są Carlos Sainz oraz Daniel Ricciardo. Vettel z kolei, według doniesień ma oficjalną ofertę z Renault. Poważnie interesuje się nim także McLaren.

Czterokrotny mistrz świata pojawił się w Ferrari w 2015 roku, po transferze z Red Bulla. W tym czasie wygrał 14 wyścigów i dwa razy był wicemistrzem, ale popełniał sporo błędów i ocenia się, że zaprzepaścił szansę na przynajmniej jeden tytuł.

Ferrari szuka innych rozwiązań, bowiem ostatni indywidualny tytuł zdobyli w 2007 roku, kiedy zrobił to Kimi Raikkonen. Natomiast zespołowo ostatni raz sięgnęli po mistrzostwo rok później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *