Niki Lauda: Na testach wszyscy pokażą na co ich stać

Autor: | 13 lutego 2017

Niki Lauda stwierdził, że wszystkie ekipy nie będą ukrywać osiągów swoich nowych samochodów przed inauguracyjnym wyścigiem w Melbourne.

Najczęściej przedsezonowe testy nie odzwierciedlają prawdziwych możliwości bolidów przygotowanych na cały sezon zmagań. Zdaniem Austriaka w tym roku będzie inaczej. 67-latek jest pewien, że z nowymi, agresywniejszymi modelami na sezon 2017, każdy zespół będzie chciał sprawdzić, w którym miejscu znajduje się w porównaniu do osiągów reszty stawki.

– Pierwsze cztery dni testów w Barcelonie odbędą się pod znakiem poznania nowych przepisów – powiedział były kierowca Formuły 1 w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety Blick. – Cztery dni pomiędzy jedną, a drugą turą testów zostaną wykorzystane do opracowania aktualizacji.

– W drugiej sesji każdy zacznie pracować na swój rachunek. Tym razem nikt nie będzie się powstrzymywać i wszystkie karty zostaną odkryte jeszcze przed Melbourne. Tym razem chcemy przekonać się czy idziemy w dobrym kierunku.

Lauda miał okazję zobaczenia nowej konstrukcji w fabryce Mercedesa.

– Widziałem samochód i od samego początku byłem nim zachwycony. Szerszy bolid z jeszcze większymi oponami wygląda super. Z pewnością spodoba się kibicom.