Nowe przepisy zwiększą przepaść między zespołami?

Autor: | 11 lutego 2017

Patrick Head przekonuje, że po radykalnej zmianie regulaminu na sezon 2017, wzrośnie rozpiętość między zespołami Formuły 1.

Powoli wszystkie ekipy zbliżają się do końca przygotowań do nowego sezonu, który przyniesie szereg zmian. Szersze samochody z większym dociskiem mają być rekordowo szybkie niż poprzednie modele z przeszłości. Jednak były dyrektor techniczny Williamsa zwraca uwagę, że bogatsze zespoły będą w stanie lepiej poradzić sobie z dalszym rozwojem i osiągać coraz większe postępy niż stajnie z dolnej części stawki.

– Jeśli ktokolwiek myślał, że nowe przepisy zamkną stratę między zespołami, to grubo się pomylił – powiedział Brytyjczyk. – Za każdym razem znaczące zmiany będą działać na korzyść większych ekip, bo dysponują dużo większymi środkami i mogą dalej nieprzerwanie rozwijać swoje samochody i jednocześnie pracować nad projektem nowego bolidu.

– Kiedy twój zespół ma 750 pracowników lub więcej, a na przykład Force India ma ich jedynie 300, to jasne, że większe zespoły będą mogły zrobić dużo więcej. Każdy pomysł, każda zmiana regulaminu nie zmniejszy strat między ekipami, to nonsens.