Fot. Mercedes-AMG F1


Ocon wraca do stawki F1 w 2020

Autor: | 29 sierpnia 2019

Esteban Ocon podpisał wieloletni kontrakt z Renault i będzie reprezentował rodzimą stajnię w przyszłym sezonie. Francuz zastąpi Nico Hulkenberga.

Ocon był łączony z fotelem w Renault od kilku tygodni. Kilka dni temu francuski magazyn „Auto Hebdo” na okładce swojej gazety umieścił 22-latka w kombinezonie zespołu z Enstone. Oliwy do ognia dodał Nico Hulkenberg, który w social mediach opublikował okładkę „Auto Hebdo” i stwierdził, że wreszcie zapowiada się ekscytujący czwartek.

Zgodnie z przewidywaniami, Esteban Ocon podpisał z Renault wieloletni kontrakt i będzie jeździł we francuskiej ekipie u boku Daniela Ricciardo w następnym sezonie. Francuz zastąpi w zespole z Enstone Nico Hulkenberga, który spędził tam ostatnie trzy lata. Nie wiadomo, czy Ocon po zawarciu współpracy z Francuzami nadal będzie juniorem Mercedesa, który pilotuje jego karierę od kilku lat. Najprawdopodobniej 22-latek przeszedł do Renault na zasadzie wypożyczenia z ekipy z Brackley.

Ocon współpracował z Renault kilka lat temu. W 2016 roku pełnił tam funkcję rezerwowego kierowcy i był brany pod uwagę przez szefostwo rodzimej stajni w kwestii zatrudnienia na następny sezon. Ostatecznie trafił do Force Indii, gdzie spędził dwa lata, by w bieżącym roku stracić miejsce w stawce najszybszych kierowców świata na rzecz Lance’a Strolla, któremu miejsce w ekipie z Silverstone zapewnił nowy właściciel, ojciec Kanadyjczyka, miliarder Lawrence Stroll.

Więcej informacji już niedługo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *