Odbędzie się przetarg na nowe zespoły?

Autor: | 7 marca 2015

Prezydent FIA, Jean Todt zasugerował ostatnio, że organ zarządzający może przyjrzeć się sprawie utworzenia przetargu dla nowych zespołów w Formule 1 w najbliższej przyszłości.

n

Królowa sportów motorowych straciła w przeciągu ostatnich trzech lat dwa składy. W 2012 roku ze stawki wycofało się HRT, a w ostatnim czasie ich los podzielił Caterham. Jeszcze niedawno do obu ekip miała dołączyć Marussia, która w ubiegłym sezonie opuściła 3 ostatnie wyścigi. Na szczęście nieco opóźniony pakiet ratunkowy pozwolił na powrót teamu w tegorocznym sezonie jako Marussia Manor.

n

– Nie jestem zadowolony z tego co stało się z Marussią i Caterhamem. Byli nam potrzebni, dlatego tym bardziej współczuję im takiego obrotu spraw. Niestety ta historia już się zakończyła – powiedział Todt w wywiadzie dla New York Times.

n

Ostatnia furtka dla nowych teamów została otwarta w 2013 roku, kiedy Haas F1 Team wyraził gotowość startów w sezonie 2016.

n

-Wraz z rokiem 2016 zbliża się przybycie do stawki nowego zespołu. Być może ogłosimy kolejny przetarg na jedną lub dwie ekipy, aby je zachęcić i spróbować zmniejszyć koszty – stwierdził Jean Todt.

n

Zmiana przepisów, w tym wprowadzenie turbodoładowanej jednostki V6 w ubiegłym roku sprawiła, że koszty znacznie wzrosły. Todt uważa, że było to prawidłowe posunięcie – Czuję, że była to jedna z niewielu rozsądnych decyzji, która została podjęta w ostatnich latach. Formuła 1 jest szczytem sportów motorowych, więc musimy być przykładem dla społeczeństwa. To wszystko nie ma miejsca na jakimś zamkniętym, strzeżonym terenie, gdzie nic nie dzieję się po tej drugiej stronie świata – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *