Oficjalnie: Esteban Ocon kierowcą Force India

Autor: | 10 listopada 2016

Zespół Force India poinformował, że Esteban Ocon stanie się nowym etatowym zawodnikiem ekipy z Silverstone. Francuz podpisał kilkuletni kontrakt i zastąpi Nico Hulkenberga, który przechodzi do Renault. Jego partnerem zespołowym będzie Sergio Perez. Meksykanin niedawno przedłużył umowę z brytyjskim teamem.

Ocon jest mistrzem europejskiej Formuły 3 z 2014 roku, a w kolejnym sezonie sięgnął po tytuł w GP3. Swoją przygodę z Formułą 1 rozpoczął  dwa lata temu w Abu Zabi, gdzie podczas piątkowego treningu zastąpił Romaina Grosjeana jeżdżącego wtedy dla Lotusa. Później brał też udział w testach Force India i stał się trzecim kierowcą Renault. Od Grand Prix Belgii 2016 występuje w zespole Manora, ale jak dotąd nie udało mu się zdobyć punktów w F1.

Podpisanie kontraktu z 20-letnim Francuzem było tylko kwestią czasu. Był on wcześniej przymierzany do objęcia fotela w Renault, ale po wczorajszej informacji o przedłużeniu współpracy Jolyona Palmera z zespołem z Enstone, stało się jasne, że nowym pracodawcą Ocona będzie team z Silverstone. Jeszcze nie wiadomo kto zastąpi Estebana w Manorze u boku Pascala Wehrleina, ale niedługo team powinien podać do wiadomości nazwisko swojego nowego zawodnika.

– Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę dołączyć do Force India. Znam zespół już całkiem dobrze, bo w zeszłym roku byłem tam kierowcą testowym. Nie mogę się już doczekać współpracy ze wszystkimi ludźmi z Silverstone. Jestem jeszcze stosunkowo nowy w Formule 1, ale spędzenie połowy sezonu w Manorze dało mi kilka cennych doświadczeń i czuję się gotowy na nowe możliwości. W ciągu kilku najbliższych miesięcy będę bardzo zajęty, chcąc przygotować się do nowych wyzwań – powiedział Ocon.

– Oznacza to wiele dni spędzonych w fabryce, gdzie będę jeździł w symulatorze. Mam zamiar też zbudować relacje z inżynierami i resztą zespołu. To coś na co czekałem całe życie i chcę chwycić się tej okazji obiema rękami, aby osiągnąć wyniki, których oczekuje ode mnie team. Chcę powiedzieć „dziękuję” wszystkim w Manorze, a zwłaszcza Mercedesowi za okazane wsparcie i wiarę we mnie. Nie mogę się doczekać 2017 roku i mojego pierwszego pełnego sezonu w Formule 1.