Fot. Autosport


Oficjalnie: Europejski kalendarz F1 zatwierdzony

Autor: | 2 czerwca 2020

Władze Formuły 1 poinformowały o zatwierdzeniu europejskiej części kalendarza tegorocznej rywalizacji w Formule 1. To oznacza, że od lipca w ciągu dwóch miesięcy zobaczymy aż osiem weekendów Grand Prix. 

Opóźnione o cztery miesiące rozpoczęcie sezonu 2020 odbędzie się na Red Bull Ringu w dniach 3-5 lipca. Będzie to w ramach GP Austrii. Tydzień później ponownie zawodnicy zmierzą się na tym obiekcie, ale będzie to już Grand Prix Styrii, bowiem nie może być dwóch GP tego samego kraju w sezonie. W kolejny weekend ekipy przeniosą się na Hungaroring, by rozegrać GP Węgier. Potem nastąpi 1,5 tygodnia przerwy, bowiem dni 24-26 lipca będą stanowić jedyny weekend w tym miesiącu, jaki kierowcy będą mieli wolny.

W dniach 31 lipca – 2 sierpnia wrócą, by rywalizować na Silverstone w ramach Grand Prix Wielkiej Brytanii. W kolejny weekend pozostaną na tym legendarnym obiekcie, ale nazwa zmieni się na Grand Prix 70-tej rocznicy Formuły 1. Bowiem to właśnie tam w 1950 roku odbył się pierwszy wyścig tej serii. W kolejnym tygodniu ujrzymy batalią na torze Montmelo pod Barceloną. Po tym wyścigu będziemy mieli drugą w przerwę w tym maratonie. W ostatni weekend sierpnia cyrk F1 przeniesie się na Spa, a w następny weekend na Monzę.

To na razie europejska część sezonu. Zatwierdzenie dalszych wyścigów, które będą rozgrywane poza Starym Kontynentem ma nastąpić w późniejszym terminie. Jednocześnie zdecydowano, że identyczny kalendarz będą miały Formuła 2 i Formuła 3. Obie serie towarzyszące również będą ścigały się w Europie, podczas ośmiu weekendów Grand Prix.

Race Venue Date
Formula 1 Rolex Grand Prix of Austria The Red Bull Ring, Austria July 3-5
Formula 1 Pirelli Grand Prix of Styria The Red Bull Ring, Austria July 10-12
Formula 1 Aramco Hungarian Grand Prix The Hungaroring, Hungary July 17-19
Formula 1 Pirelli British Grand Prix Silverstone, UK July 31 – August 2
Emirates Formula 1 70th Anniversary Grand Prix Silverstone, UK August 7-9
Formula 1 Aramco Grand Prix of Spain Circuit of Barcelona-Catalonia, Spain August 14-16
Formula 1 Rolex Belgian Grand Prix Spa-Francorchamps, Belgium August 28-30
Formula 1 Heineken Grand Prix of Italy Monza, Italy September 4-6

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *