Fot. Mercedes-AMG F1


Oficjalnie: GP Bahrajnu i Wietnamu przełożone!

Autor: | 13 marca 2020

Formuła 1 wspólnie z organizatorami wyścigów w Bahrajnie i Wietnamie podjęła decyzję o przełożeniu tych rund. Zadecydowały względy bezpieczeństwa. 

GP Bahrajnu miało zostać rozegrane przy pustych trybunach ze względów bezpieczeństwa. Z kolei władze Wietnamu wprowadziły surowe restrykcje związane z podróżowaniem do azjatyckiego kraju w związku z koronawirusem, co mogło znacznie utrudnić działania Formuły 1.

Rundy w Sakhir i Hanoi były zaplanowane na odpowiednio 20-22 marca i 3-5 kwietnia, ale dziś otrzymaliśmy oficjalną informację o odwołaniu obu Grand Prix. Władze Formuły 1 wraz z organizatorami wyścigów będą chciały ustalić nowy termin zorganizowania weekendów, ale na ten moment nic nie wiadomo na temat alternatywnej daty rozegrania tych zmagań.

Niepewność budzą również Grand Prix Holandii, Hiszpanii i Monako. Te rundy w kalendarzu F1 mają zostać rozegrane w maju, ale pojawia się coraz więcej pogłosek dotyczących odwołania lub przełożenia tych wyścigów na sierpień. W przypadku weekendu w Monte Carlo sytuacja jest skomplikowana, bo organizatorzy muszą na kilka tygodni przed rozpoczęciem rywalizacji zacząć przygotowywać uliczny tor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *