[Oficjalnie] Kevin Magnussen zakontraktowany w Haasie

Autor: | 11 listopada 2016

Oficjalnie Kevin Magnussen został partnerem Romaina Grosjeana w zespole Haas. O podpisaniu umowy dyskutowano już od dłuższego czasu, jednak dopiero po zakończeniu drugiego treningu amerykański zespół poinformował o tym za pomocą swojego konta na Twitterze.

Duńczyk w swoim debiucie w Formule 1 zdobył swoje pierwsze i jedyne dotychczas podium. Było to podczas wyścigu w Australii w 2014 roku, kiedy zajął drugie miejsce po karze dla Daniela Ricciardo. Przed sezonem 2015 został zastąpiony przez Fernando Alonso i pełnił rolę kierowcy rezerwowego oraz testowego w McLarenie. Ron Dennis w tym czasie szukał mu miejsca w innych zespołach, ale bezskutecznie.

Następnie po zdobyciu tytułu w serii GP2 przez Stoffela Vandoorne’a rozstał się ze stajnią z Woking. Drugą szansę w królowej sportów motorowych dała mu powracająca ekipa Renault. W niekonkurencyjnym bolidzie Kevin zabłysnął dobrymi występami w Rosji i Singapurze – sięgając odpowiednio po siódme i dziesiąte miejsce.

– Jest to fantastyczna szansa, że będę częścią Haasa. Oczywiście jestem pewny swoich umiejętności jako kierowca Formuły 1, ale również mogę być przekonany o tym, co zrobi Haas w swoim drugim sezonie, a następnie rok później. Gene Haas wszedł do Formuły 1 z mocną wizją i innym sposobem robienia pewnych rzeczy. Robi to, co funkcjonuje i działa dobrze. Mogłem dobrze obserwować ich przez cały sezon, a teraz czekam na poprowadzenie przyszłorocznego Haasa VF-17 – rzekł Kevin Magnussen.

Romain Grosjean też nie tak dawno odszedł z ekipy z Enstone, będącej wtedy jeszcze pod szyldem Lotusa. Francuz dzisiaj nie żałuje swojej decyzji. Zwłaszcza rezultaty z początku sezonu zdają się to potwierdzać.

– Nieco ponad rok temu podjąłem decyzję o dołączeniu do Haasa i to była absolutnie słuszna decyzja. Jestem bardzo dumny z bycia częścią tego zespołu i jestem bardzo szczęśliwy, że możemy nadal rozwijać się i liczę, że możemy osiągać więcej sukcesów w nadchodzących latach – powiedział 30-latek.

https://twitter.com/HaasF1Team/status/797133877894582273