Fot. McLaren


Oficjalnie: McLaren wycofuje się z Grand Prix Australii! Członkowie Haasa z negatywnym wynikiem

Autor: | 12 marca 2020

Zespół McLarena poinformował, że nie weźmie udziału w zbliżającej się inauguracji sezonu Formuły 1. Ekipa z Woking podjęła taką decyzję w oparciu o potwierdzenie, że jeden z członków teamu ma koronawirusa.

Osoba ta była poddana kwarantannie od razu po zgłoszeniu o złym samopoczuciu. Dziś potwierdzono, że jest nosicielem COVID – 19, więc należy odizolować wszystkich ludzi, którzy mieli z nią kontakt. Dlatego też McLaren był zmuszony do wycofania swojego udziału w Grand Prix Australii.

Ponadto kwarantannie było poddanych czterech członkow Haasa – trzech mechaników i jeden inżynier. Przed chwilą jednak okazało się, że wyniki ich próbek są negatywne, więc wydaje się, że amerykański zespół weźmie udział w pierwszej rundzie sezonu.

Należy teraz czekać na komunikat FIA, bowiem władze F1 przed przylotem na Antypody deklarowały, że jeśli jeden zespół wycofa się z uwagi na zakażenie koronawirusem to wyścig nie odbędzie się jako runda mistrzostw świata. To oznacza, że FIA może odwołać rywalizację lub zdecydować, że runda ta nie będzie liczyła się do cyklu Formuły 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *