Fot. PKN Orlen


Oficjalnie: PKN Orlen partnerem Williams Racing!

Autor: | 29 listopada 2018

PKN Orlen i Williams Racing poinformowały o zawiązaniu współpracy w sezonie 2019. Polski potentat paliwowy został partnerem ekipy, dzięki czemu logo firmy będzie obecne na bolidach, kaskach i kombinezonach kierowców. 

Od dawna wiedzieliśmy, że Orlen pomógł Robertowi Kubicy w powrocie do ścigania w Formule 1. Tydzień temu wszystkie branżowe media informowały, że firma zostanie partnerem właśnie zespołu, a nie naszego kierowcy. Według nieoficjalnych wieści koncern w ciągu dwóch lat wesprze team kwotą w granicach 100 milionów złotych.

Dziś obie strony potwierdziły współpracę. Williams przekazał, że logo będzie obecne na przednim i tylnym skrzydle, wlotach powietrza i lusterkach na obu bolidach. Dodatkowo będzie znajdowało się także na kombinezonach kierowców i strojach pracowników ekipy.

– Jest nam miło ogłosić współpracę z firmą PKN Orlen, która zostanie partnerem Williamsa w sezonie 2019. Nasz zespół wspiera technologię, innowacje i światowej klasy inżynierię, a to perfekcyjnie łączy się z tą firmą. Ufam, że umowa będzie korzystna dla obu stron – powiedziała Claire Williams.

Ta informacja częściowo zamyka też wszelkie spekulacje, jakoby Orlen pakował pieniądze podatników w Kubicę. Daniel Obajtek, prezes koncernu poinformował, że ich produkty znajdują się na wszystkich kontynentach, a 60% obrotu pochodzi z zagranicy. Stąd potrzeba globalnego sponsoringu, by logo firmy było obecne w sporcie, oglądanym przez setki milionów ludzi na całym świecie.

– Orlen został oficjalnym sponsorem teamu Williams. Umowa została podpisana 21 listopada. Produkty naszej firmy występują na sześciu kontynentach, w ponad 90 krajach. Dzięki czemu Orlen jest firmą międzynarodową, której 60% obrotu pochodzi z rynków zagranicznych i wymaga promocji międzynarodowej. W ten sposób budujemy markę firmy oraz wpływamy na jej rozpoznawalność na rynkach międzynarodowych. My, Polacy potrafimy się fantastycznie jednoczyć, przeżywać sportowe emocje, gorąco i wytrwale kibicujemy naszym zawodnikom w walce o zwycięstwo. To był wyjątkowo owocny rok w zwycięstwa sportowców wspieranych przez Orlen. Pamiętajcie Państwo, Orlen przynosi szczęście siatkarzom, lekkoatletom. Mamy nadzieję, że Orlen przyniesie szczęście również teamowi Williams. Po raz pierwszy w historii, mamy nie tylko swojego reprezentanta w Formule 1, ale Orlen i Polacy mają swój zespół – stwierdził w oficjalnym komunikacie prezes firmy.

2 komentarze we wpisie “Oficjalnie: PKN Orlen partnerem Williams Racing!

  1. Czytelnik

    Czyli jak z końcem tego sezonu odchodzi Martini ze sponsorowania teamu Wiliamsa to nastąpi zmiana nazwy na „Wiliams Orlen Team”?

  2. Kamil Szkudlarek Post author

    Nie, Orlen nie będzie sponsorem tytularnym zespołu. Nowa nazwa to Williams Racing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *