Fot. PKN Orlen


Oficjalnie: PKN Orlen partnerem Williams Racing!

Autor: | 29 listopada 2018

PKN Orlen i Williams Racing poinformowały o zawiązaniu współpracy w sezonie 2019. Polski potentat paliwowy został partnerem ekipy, dzięki czemu logo firmy będzie obecne na bolidach, kaskach i kombinezonach kierowców. 

Od dawna wiedzieliśmy, że Orlen pomógł Robertowi Kubicy w powrocie do ścigania w Formule 1. Tydzień temu wszystkie branżowe media informowały, że firma zostanie partnerem właśnie zespołu, a nie naszego kierowcy. Według nieoficjalnych wieści koncern w ciągu dwóch lat wesprze team kwotą w granicach 100 milionów złotych.

Dziś obie strony potwierdziły współpracę. Williams przekazał, że logo będzie obecne na przednim i tylnym skrzydle, wlotach powietrza i lusterkach na obu bolidach. Dodatkowo będzie znajdowało się także na kombinezonach kierowców i strojach pracowników ekipy.

– Jest nam miło ogłosić współpracę z firmą PKN Orlen, która zostanie partnerem Williamsa w sezonie 2019. Nasz zespół wspiera technologię, innowacje i światowej klasy inżynierię, a to perfekcyjnie łączy się z tą firmą. Ufam, że umowa będzie korzystna dla obu stron – powiedziała Claire Williams.

Ta informacja częściowo zamyka też wszelkie spekulacje, jakoby Orlen pakował pieniądze podatników w Kubicę. Daniel Obajtek, prezes koncernu poinformował, że ich produkty znajdują się na wszystkich kontynentach, a 60% obrotu pochodzi z zagranicy. Stąd potrzeba globalnego sponsoringu, by logo firmy było obecne w sporcie, oglądanym przez setki milionów ludzi na całym świecie.

– Orlen został oficjalnym sponsorem teamu Williams. Umowa została podpisana 21 listopada. Produkty naszej firmy występują na sześciu kontynentach, w ponad 90 krajach. Dzięki czemu Orlen jest firmą międzynarodową, której 60% obrotu pochodzi z rynków zagranicznych i wymaga promocji międzynarodowej. W ten sposób budujemy markę firmy oraz wpływamy na jej rozpoznawalność na rynkach międzynarodowych. My, Polacy potrafimy się fantastycznie jednoczyć, przeżywać sportowe emocje, gorąco i wytrwale kibicujemy naszym zawodnikom w walce o zwycięstwo. To był wyjątkowo owocny rok w zwycięstwa sportowców wspieranych przez Orlen. Pamiętajcie Państwo, Orlen przynosi szczęście siatkarzom, lekkoatletom. Mamy nadzieję, że Orlen przyniesie szczęście również teamowi Williams. Po raz pierwszy w historii, mamy nie tylko swojego reprezentanta w Formule 1, ale Orlen i Polacy mają swój zespół – stwierdził w oficjalnym komunikacie prezes firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *