Fot. Panthera Team Asia F1


Panthera Asia wciąż z nadzieją na wejście do F1

Autor: | 8 maja 2020

Jakiś czas dowiedzieliśmy się, że Panthera Asia to team, który celuje w stanie zespołem Formuły 1. Projekt wciąż istnieje, ale może się opóźnić.

Początkowo ekipa, którą zarządza Benjamin Durand chciała wejść od początku 2021 roku, kiedy zmienią się przepisy techniczne. Teraz jednak okazuje się, że termin ich wprowadzenia zostaje przesunięty o rok. Natomiast już wcześniej Ross Brawn, a więc dyrektor F1 uznał, że nowe ekipy mogą pojawić się w serii, ale nie wcześniej niż w 2022 roku. To oznacza, że zdaniem zarządców nowy team może pojawić się sezon po wprowadzeniu nowych regulacji.

Teraz jednak Durand ma nadzieję, że jego ekipa posiadająca wsparcie przez fundusze azjatyckie, ale mający siedzibę w Silverstone będzie miała szansę na szybsze wejście do F1. Wszystko przez pandemię koronawirusa i duże straty, jakie ponosi F1. To może sprawić, że nowa ekipa będzie potrzebna. Wyjawił też, że sporo zmieni ewentualny przepis o zakupie całego zeszłorocznego samochodu od czołowej ekipy Formuły 1.

– To był rollercoaster, ale wciąż żyjemy – projekt nie jest skończony. Celowaliśmy już w 2022 r., Zanim uderzył obecny kryzys i wciąż szukamy rozwiązania. Mieliśmy grupę osób pracujących przy samochodzie, wykonujących wstępne prace po stronie aerodynamiki i kontynuujemy współpracę z inwestorami. Czekamy, aby zobaczyć, co się stanie z F1, zanim powiemy więcej. Ludzie mówią o możliwości zakupu samochodu (innego zespołu), więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie – powiedział Durand.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *