Pascal Wehrlein otwarty na zmianę serii wyścigowej

Autor: | 18 maja 2016

Pascal Wehrlein wyznał, że nie wyklucza przejścia do serii V8 Supercars, gdyby jego plany związane z F1 nie poszły po jego myśli.

Niemiec zrobił krok do przodu i przeszedł z serii DTM do królowej sportów motorowych, podpisując kontrakt z brytyjską ekipą Manor. Gdyby jednak sen o F1 w pełni się nie spełnił, to Pascal najprawdopodobniej wróci do samochodów turystycznych. Oznacza to, że Wehrlein przeprowadziłby się do Australii.

– Tak, jestem zainteresowany tą propozycją. Czemu nie? Podobno Australia to piękny kraj. Nieprawda? Jeśli moja przygoda z Formułą 1 zakończy się fiaskiem to możliwe, że przejdę do serii DTM albo do V8 Supercars lub też do IndyCar – skomentował 21-latek.

– Mam cztery opcje, wszystkimi jestem bardzo zaintrygowany. Oczywiście zostanie w F1 byłoby czymś wspaniałym, ale jeśli się nie uda to czemu by nie wystartować znowu w serii DTM. Kocham tę serię. Poza tym uwielbiam też oglądać wyścigi V8 Supercars oraz IndyCar. Tak więc są to dwie inne propozycje, które rozpatruję.

W zeszłym roku młody Niemiec został mistrzem w serii DTM, stając się tym samym najmłodszym championem, który zdobył tytuł.