Pascal Wehrlein oficjalnie kierowcą Saubera

Autor: | 16 stycznia 2017

Sauber F1 Team ogłosił dzisiaj, że w tegorocznym sezonie partnerem Marcusa Ericssona będzie 22-letni Pascal Wehrlein.

Niemiec po zdobyciu w 2015 roku mistrzostwa w serii DTM awansował do Formuły 1. Swój debiutancki sezon spędził w ekipie Manora, gdzie tylko raz udało mu się finiszować na punktowanym miejscu – do mety na 10. pozycji dojechał podczas wyścigu o GP Austrii.

Wehrlein był kierowcą rozwojowym Mercedesa i bardzo często zasiadał za kierownicą mistrzowskiego bolidu podczas testów. Gdy Nico Rosberg ogłosił zakończenie kariery, 22-latek był brany pod uwagę jako jeden z kandydatów do zastąpienia zdobywcy tytułu. Ostatecznie jednak zespół z Brackley nie zaryzykował zatrudnić niedoświadczonego zawodnika, więc młody Niemiec znalazł miejsce w Sauberze.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy potwierdzić Pascala Wehrleina jako naszego drugiego kierowcę w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2017 – mówi Monisha Kaltenborn, szefowa zespołu. – Pascal pokazał swój talent podczas całej swojej kariery – tak samo w samochodach jednomiejscowych, jak i DTM. W zeszłym roku w swoim debiutanckim sezonie w Formule 1 udowodnił swój potencjał, zdobywając 1 punkt w GP Austrii na torze w Spielbergu.

– Z całą pewnością oczekujemy jeszcze więcej od Pascala i chcemy dać mu szansę dalszego rozwoju oraz nauki w królowej sportów motorowych. Jestem przekonana, że Marcus i Pascal utworzą solidną parę w 2017 roku – dodaje 45-latka.

– Jestem zachwycony z bycia częścią Sauber F1 Team w nadchodzącym sezonie Formuły 1. To nowe wyzwanie w nowym zespole, jestem naprawdę podekscytowany i nie mogę doczekać się tej nowej przygody – mówi Pascal Wehrlein. – Naszym cele jest ustawienie się w środku stawki i regularne zdobywanie punktów. Tak jak mówiłem, dołożę wszystkich starań, aby wspierać Saubera.

– Ogromnie dziękuję Sauberowi za zaufanie mi i danie tej wielkiej szansy. Z pewnością spore podziękowania za wsparcie kieruję również do Mercedesa – dodaje 22-letni kierowca Saubera.