Pascal Wehrlein zadowolony z pierwszej jazdy w Sauberze

Autor: | 8 marca 2017

Pascal Wehrlein był bardzo zadowolony z pierwszego testu w barwach Saubera.

Niemiec dopiero pierwszy raz prowadził C36, ponieważ musiał pauzować zeszłotygodniowej części testów przedsezonowych w Hiszpanii. Spowodowane to było jego kontuzją odniesioną podczas Race of Champions. Po badaniach lekarskich okazało się, że jego zespół musi skorzystać z usług innego kierowcy. Swoją szansę otrzymał nowy trzeci zawodnik Ferrari, Antonio Giovinazzi. Włoch w zeszłym roku został wicemistrzem serii GP2.

Wtorek był pierwszym sprawdzianem dla juniora Mercedesa w nowym zespole. Udało mu się do przerwy obiadowej przejechać 47 okrążeń, a później zmienił go Marcus Ericsson. Ostatecznie został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. W sesji udział wzięło trzynastu.

– Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy z bycia z powrotem w Sauberze jako kierowca wyścigowy po problemach z moim bólem pleców. To było naprawdę dobre uczucie, by znajdować się na torze w nowym samochodzie i czuć powrót tempa oraz uzyskać pierwsze wrażenie z jazdy Sauberem C36-Ferrari – powiedział Pascal Wehrlein.

– Podczas porannej sesji po prostu chodziło o to, aby zapoznać się z procedurami działania nowego samochodu. Teraz nie mogę się doczekać, aby jutro z powrotem wrócić na tor – dodał 22-latek.