Fot. Haas F1 Team


Pietro Fittipaldi i Louis Deletraz pozostaną testerami Haasa

Autor: | 26 marca 2020

Zespół Haas potwierdził, że Pietro Fittipaldi i Louis Deletraz pozostaną jego kierowcami rezerwowymi i testowymi. Obaj zawodnicy będą też reprezentować amerykański team w wirtualnych zawodach Formuły 1.

Pietro Fittipaldi jest wnukiem dwukrotnego mistrza świata F1, Emersona. W ubiegłym sezonie jeździł w serii DTM, a w tym roku miał ścigać się w japońskiej Super Formule, ale na krótko przed zimowymi testami serii na torze w Fudżi rozwiązał kontrakt ze swoim zespołem z powodu konfliktu jego sponsora z ekipą Team B-Max with Motopark.

Z kolei Louis Deletraz w tym sezonie będzie kontynuował starty w Formule 2. W zeszłym sezonie Szwajcar był kierowcą Carlina, ale zmienił pracodawcę i wrócił do czeskiej ekipy Charouz Racing System. W 2018 roku zadebiutował za kierownicą bolidu F1 w trakcie testów opon. Deletraz jest synem byłego kierowcy Formuły 1, Jeana-Denisa, który zaliczył trzy starty w najwyższej kategorii wyścigowej i przeniósł się do wyścigów długodystansowych oraz zawodów z udziałem samochodów sportowych.

W ubiegłym roku Fittipaldi i Deletraz pracowali w symulatorze amerykańskiej ekipy. W czwartek Haas poinformował o przedłużeniu z nimi współpracy. Obaj będą kontynuować pracę w fabryce zespołu i być może wezmą udział w piątkowych treningach w tym sezonie.

– Oczywiście zamierzaliśmy ogłosić do podczas Grand Prix Australii, ale zarówno tam, jak i na całym świecie priorytet miały działania związane z chorobą COVID-19 – powiedział szef zespołu, Günther Steiner.

– Pietro i Louis sprawdzili się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i z przyjemnością potwierdzamy, że obaj będą kierowcami rezerwowymi i testowymi zespołu Haas F1. Ich zeszłoroczna praca w symulatorze była bez wątpienia bardzo cenna, ponieważ musieliśmy stawić czoła trudnym zadaniom. Cieszymy się z możliwości zaoferowania im dalszej współpracy z zespołem – dodał Włoch.

– Liczę na ich wkład w nasz program wyścigowy i wsparcie Romaina Grosjeana, Kevina Magnussena oraz całego zespołu inżynierów – zakończył.

Fittipaldi i Deletraz wezmą udział w wirtualnych wyścigach organizowanych przez Formułę 1 w miejsce odwołanych lub przełożonych Grand Prix. Obaj będą reprezentować barwy Haasa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *