Pirelli o strategii opon przed nową rundą w Meksyku

Autor: | 27 października 2015

opony-tyres-pirelliDostawca opon do królowej motorsportu przyznaje, że firma zdecydowała się na bardziej konserwatywny wybór mieszanek na nadchodzącą meksykańską rundę.

n

Formuła 1 powróci do Meksyku po ponad dwudziestu latach absencji. Autodromo Hermanos Rodriguez został gruntownie przebudowany i już w tym tygodniu powita najlepszych kierowców świata.

n

– Powrót do Meksyku i zarazem nowego układu toru jest dla nas bardzo ekscytujący. Niemniej jednak, jest on nadal przesiąknięty tą samą tradycją. Wyznaczanie mieszanek dla nowych pętli nie jest bezproblemowe, ale symulacje, które są ostatnio jedną z najważniejszych obszarów wzrostu technologii w Formule 1 są bardzo dokładne. Nieuniknione jest jednak to, że będziemy się skłaniać do bardziej konserwatywnego wyboru podczas pierwszego wyścigu na przebudowanym obiekcie – wyznał Paul Hembery.

n

Pirelli wybrało na powyższą rundę mieszankę miękką i pośrednią. Dyrektor techniczny koncernu zaznaczył jednak, że dla wszystkich jest to krok w nieznane, ponieważ nie znają charakterystyki nowego obiektu.

n

– Jak zawsze, wciąż dążymy do dwóch pit-stopów w trakcie Grand Prix Meksyku, ale niepewna pogoda, która ma wpływ na znaczną część Ameryki Północnej bez wątpienia nie zmieni swoich planów w przyszłym tygodniu – kontynuował. – Tor został zaprojektowany z myślą o wyprzedzaniu. To daje potencjał na zabawny wyścig, a różne warianty strategii staną się nam bardziej znane już podczas bardzo ważnych piątkowych sesji treningowych – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *