Pirelli zmieniło rodzaj mieszanek przed Grand Prix Rosji

Autor: | 7 października 2015

Hembery, Pirelli 3Jak podała włoska firma, supermiękka mieszanka opon wprowadzona podczas tegorocznego wyścigu w Rosji przyczyni się do większej ilości pit stopów.

n

W zeszłym roku, na torze Soczi kierowcy mogli skorzystać ze średnich i miękkich opon, gdyż obawiano się dużej degradacji ogumienia. Jednak wszystkie te obawy okazały się bezpodstawne, a zawodnicy tylko raz zjeżdżali do alei serwisowej. W tym sezonie, Pirelli postawiło na inny zestaw mieszanek, który zostanie użyty w Rosji.

n

– Przed pierwszym wyścigiem w Soczi pojawiło się wiele znaków zapytania. Z resztą jest tak na każdym nowym obiekcie – powiedział Paul Hembery. – Ale od tego czasu, udało nam się zebrać dodatkowe dane, które teraz wykorzystamy.

n

– W końcowym rezultacie, zdecydowaliśmy się na jeszcze bardziej miękkie opony, które pomogą w powrocie do dwóch może trzech pit stopów. Jednak poza nami, także zespoły uczą się specyfiki tego toru. Różne zakręty sprawiają, że test opon staje się bardziej wszechstronny. Sami kierowcy skorzystają ze zwiększonej prędkości, jaką zapewniają supermiękkie opony – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *