Plany Liberty Media zapowiadają ekscytującą przyszłość dla Williamsa

Autor: | 13 lutego 2017

Claire Williams jest przekonana, że plany nowego właściciela Formuły 1 odnośnie równego podziału dochodów między zespołami, mogą znacząco wpłynąć na formę brytyjskiej ekipy.

Kiedy amerykańskie przedsiębiorstwo przejęło F1, jednym z założeń jest transformacja budżetu w królowej sportów motorowych. W ciągu  najbliższych miesięcy Liberty ma rozpocząć zmiany, dzięki którym przyznawanie środków finansowych za m.in. prawa telewizyjne będzie bardziej sprawiedliwe. Zastępczyni szefa Williamsa upatruje w tym szanse dla teamu z Grove.

– Z Liberty rozmawialiśmy na temat zmiany dystrybucji dochodów, tak aby były sprawiedliwe. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że sport dobrze się rozwija – powiedziała Brytyjka. – Williams to niezależny zespół i nasze budżety oscylują po środku wśród pozostałych ekip. Doprowadzając do bardziej sprawiedliwego podziału dochodów, zapewnimy sobie ekscytującą przyszłość.

W momencie kiedy Ferrari dysponuje środkami w wysokości 330 milionów funtów, Williams ma do dyspozycji jedynie 105 milionów.

– Jesteśmy zespołem, który jest w stanie się rozwijać wśród innych średnich ekip, podczas gdy większe zespoły mają większe pole do popisu. Być może uda się odmienić tę sytuację dzięki limitom budżetowym, więc czekamy na kolejne rozmowy przy jednym stole.