Fot. Williams Martini Racing


Podsumowanie ostatnich godzin: Orlen rozmawia z Kubicą, oburzenie politycznych fanatyków

Autor: | 16 października 2018

Dużo dzieje się w ostatnich godzinach, w sprawie Roberta Kubicy i jego ewentualnych startów w Formule 1 w sezonie 2019. 

Zaczęło się od wycieku sławnych taśm, na których słychać rozmowy różnych polityków z restauracji „Sowa&Przyjaciele”. Jest tam wątek nas interesujący. Obecny premier, a ówczesny prezes banku WBK, Mateusz Morawiecki wypowiadał się pozytywnie o wypadku Kubicy z 2011 roku, kiedy w trakcie Ronde di Andora ledwo uszedł z życiem. Bardzo poważnie uszkodził prawą rękę i nogę, przez co stracił niemal pewny kontrakt z Ferrari na sezon 2012. Ma to związek z WBK, bowiem była to wtedy filia banku Santander, który wtedy sponsorował ekipę z Maranello. Jeśli Robert znalazłby się w tym teamie, to WBK miało brać udział we wspieraniu zespołu.

Nasz rodak gościł wczoraj w Warszawie, bowiem sponsor Williamsa, firma Acronis zorganizowała konferencję prasową, na którą zaproszono Kubicę. Kilka godzin po tym wydarzeniu, udał się na spotkanie z Morawieckim. Pokazał tym dużą klasę, bowiem nie zważa na prywatne animozje sprzed lat, najważniejszy jest wspólny interes.

Odbył też spotkanie z prezesem PKN Orlen, Danielem Obajtkiem. Według dobrze poinformowanych źródeł potentat paliwowy ma wesprzeć Williamsa kwotą w wysokości 40 milionów złotych. To brakujący element w budżecie ekipy, a przy okazji ma to zapewnić miejsce Robertowi w wyścigowym składzie legendarnego teamu. Zdaniem zagranicznych mediów Polak jest bardzo blisko angażu i jazdy z Georgem Russellem. Logo Orlenu w ten sposób znalazłoby się na bolidach Williamsa, co zapewniłoby promocję naszego kraju.

PKN Orlen wydał oświadczenie, w którym czytamy, że spotkanie z prezesem się odbyło, ale firma informuje, że sponsoring nie jest czymś pewnym. Trudno się jednak dziwić, bowiem do czasu finalizacji, nie można niczego potwierdzić.

– W związku z publikacjami mówiącymi o zaangażowaniu PKN Orlen w sponsoring Roberta Kubicy informujemy, że na tym etapie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy lub jakichkolwiek jej szczegółach. Jednocześnie potwierdzamy, że odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu PKN Orlen Daniela Obajtka z zawodnikiem. Miało ono na celu omówienie perspektyw i potencjału rozwoju sportów motorowych, które od wielu lat pozostają w kręgu ścisłych zainteresowań PKN Orlen – brzmi komunikat.

W związku z tym ujawnili się też fanatycy dwóch naszych największych obozów politycznych. Możemy w ich komentarzach przeczytać, że Kubica się sprzedał, stracił honor i respekt. Należy wspomnieć, że to te łagodniejsze wpisy. Co ciekawe, tym samym osobom nie przeszkadza wspieranie siatkarzy, lekkoatletów czy przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Jednak Kubica zawsze był celem bardzo łatwym, bo po prostu opinie takich ludzi go nie obchodzą. Z drugiej strony czytamy, że Morawiecki powinien przeprosić Roberta, a sponsoring musi być wręcz zadośćuczynieniem.

W związku z tym mamy apel. Siedźcie w swojej polityce. Tam obrzucajcie się błotem, dyskutujcie na temat kwot, obrażajcie kolejnych polityków. Proszę bardzo, to tylko świadczy o waszej kulturze. Zostańcie w swoim bagnie, ale od Kubicy trzymajcie się z daleka i nie angażujcie go w swoje gierki. Żaden z Was nie osiągnął w życiu nawet 1/1000 tego, co on. Nie mówiąc o piekielnej drodze, jaką przeszedł i to dwukrotnie. Możecie ujadać, ale ten facet i tak swoje zrobi. Powinno być wam wstyd, ale to uczucie i jakakolwiek empatia, to uczucia wam obce.

Podsumowując: Forza RK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *