Podsumowanie testów Fernando Alonso w IndyCar [VIDEO]

Autor: | 4 maja 2017

Hiszpański kierowca na gorąco skomentował swój występ we wczorajszych testach IndyCar.

Wczoraj Fernando Alonso wziął udział w testach na Indianapolis Motor Speedway. Hiszpan pokonał 110 okrążeń, uzyskując maksymalną prędkość 222,548 mph (ok. 358 km/h). Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 zrealizował wszystkie punkty ze swojego programu już w ciągu pierwszej godziny swojej jazdy.

Fernando Alonso at IMS | Indy500 przez minimoviespl

Dla 35-latka były to szczególne testy. Po wczorajszym dniu komentował, że czuł ogromny szacunek dla obiektu, samochodu oraz prędkości, jakie można osiągnąć.

– To był bardzo dobry dzień. Sam tor jest węższy niż myślałem. Oglądasz telewizję i widzisz trzy samochody jadące obok siebie. Teraz trudno sobie wyobrazić, jak mogły się one zmieścić z taką prędkością – skomentował Alonso.

– Wiedziałem, że Marco [Andretti, który jeździł bolidem IndyCar rano] przejechał pierwszy zakręt na pełnym gazie. Postanowiłem, że zrobię to samo, ponieważ wiedziałem, że ten samochód jest w stanie to zrobić – komentował.

Niestety Hiszpan nie Hiszpan nie był jednak w stanie tego dokonać. Tłumaczył, że jego stopa „żyła własnym życiem” i ciężko było się przystosować do nowych warunków. „Nie czułem się na tyle komfortowo, jak będę się czuł za kilka tygodni” – zakończył.

Fot. IndyCar Series – kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *