Posada w Williamsie głównym celem Lynna

Autor: | 20 sierpnia 2016

Mistrz serii GP3 z sezonu 2014 przyznał w rozmowie z portalem F1i.com, że to właśnie w ekipie Franka Williamsa chciałby w przyszłym sezonie rozpocząć swoją karierę w Formule 1.

Obecny sezon dla 22-letniego Brytyjczyka stoi przede wszystkim pod znakiem bardzo nierównej formy. Aktualny tester ekipy z Grove wygrywał już w tym sezonie dwa sprinty w serii GP2, przeplatając jednak dobre rezultaty kompletnie nieudanymi weekendami w Baku, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech, gdzie nie punktował w żadnym z sześciu wyścigów.

Lynn ma jednak nadzieję, że jego obecne wyniki nie przeszkodzą mu w zdobyciu zaufania szefostwa zespołu Williams i ostatecznie powierzą mu posadę kierowcy wyścigowego w ich ekipie na sezon 2017.

– Naprawdę bardzo chcę pozostać w Williamsie – powiedział. – Nawet jeżeli wypożyczyliby mnie do innej ekipy, nie zrywając ze mną kontaktu, to byłbym z tego bardzo zadowolony, ale moim celem są przenosiny do głównego zespołu. Brytyjski team, brytyjski kierowca – szybki, młody i głodny ja. Dla mnie to idealne zestawienie – dodał.

22-latek przyznał też, że w tej chwili najważniejszą dla niego rzeczą jest zapewnienie sobie kariery kierowcy w Formule 1.

– Oczywiście, o to w tym wszystkim chodzi. To jest zdecydowanie to, czego chcę. Odkąd pamiętam, zawsze chciałem być kierowcą wyścigowym Formuły 1, a następnie pewnego dnia zostać mistrzem świata. Jestem tutaj właśnie dlatego, by udowodnić, że jestem w stanie to osiągnąć – zakończył.