Fot. Panthera Asia F1 Team


Projekt Panthera Team Asia F1 jest rozwijany, możliwy debiut w 2022 roku

Autor: | 21 marca 2020

Panthera Team Asia F1 rekrutuje pracowników i projekt zainicjowany przez Benjamina Duranda nadal się rozwija.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku dowiedzieliśmy się o projekcie nowego zespołu, którego inicjatorem jest Benjamin Durand. Panthera Team Asia F1 zarejestrowała się nieopodal toru Silverstone, gdzie mieści się jej siedziba. Wciąż rozwijający się zespół miał nawet obsadzić posady dyrektora technicznego i sportowego. Kierownikiem działu aerodynamiki miał zostać Tom Milne, który posiada doświadczenie z pracy w Renault, Hondzie, Toyocie i Caterhamie.

Kilka miesięcy temu kierownictwo nowo powstającego teamu zadeklarowało chęć dołączenia do stawki F1 w 2021 roku, jednak Liberty Media poinformowało, że nowe zgłoszenia zostaną rozpatrzone najwcześniej w 2022 roku. Panthera Team Asia ma działać podobnie jak Haas, czyli kupować jak najwięcej gotowych części od producentów.

W rozmowie z Autosportem, Benjamin Durand ujawnił, że mimo światowej pandemii koronawirusa, trwają prace nad projektem nowego zespołu Formuły 1.

– Nasz projekt wciąż się rozwija, ale jest za wcześnie na składanie jakichkolwiek deklaracji. Cały czas rozmawiamy z zaangażowanymi stronami, z FIA i F1. Rozpoczęliśmy również negocjacje z kilkoma dostawcami silników, którzy mogą nam także dostarczać kilka elementów samochodu, ale nadal nie podpisaliśmy żadnej umowy – powiedział Durand.

– Nasz debiutancki sezon będzie zależał od tego, kiedy otrzymamy zgodę na starty. Analizujemy wszystkie opcje – dodał były dyrektor zarządzający programu SMP Racing w wyścigach długodystansowych.

Projekt Benjamina Duranda wciąż idzie do przodu, ale Portugalczyk zastrzega, że debiut zespołu Panthera Team Asia F1 w 2021 roku jest mało prawdopodobny. Po pierwsze, władze Formuły 1 zaczną rozpatrywać nowe zgłoszenia od 2022 roku. Po drugie, budowanie samochodu na jeden sezon mija się z celem, ponieważ zmiany w przepisach technicznych zostały odroczone o rok, czyli przesunięte na sezon 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *