Fot. Williams Martini Racing


Przedsezonowe testy F1: Dwie sesje Kubicy

Autor: | 24 lutego 2018

Williams Martini Racing potwierdził skład na pierwszą część testów przedsezonowych, które zorganizowane zostaną na torze Catalunya pod Barceloną. Robert Kubica otrzyma nowy bolid Williamsa na dwie popołudniowe sesje.

W poniedziałek rano za kierownicą FW41 zasiądzie Lance Stroll, a popołudniu Siergiej Sirotkin. Wtorek otworzy Rosjanin, a po przerwie obiadowej do samochodu wskoczy Polak. W środę rano w samochodzie zobaczymy Kanadyjczyka, a później znów będzie jeździł Kubica. W czwartek najpierw będzie jeździł Sirotkin, a potem Stroll.

Pierwsza część testów przedsezonowych odbędzie się w dniach 26 lutego – 1 marca. W kolejnym tygodniu jazdy zostaną wznowione na tym samym torze, ale nie wiadomo jeszcze kto i w jakich dniach będzie zasiadał za kierownicą bolidu Williams Martini Racing. Prawdopodobnie podział będzie dość podobny. Stroll i Sirotkin jako młodzi kierowcy potrzebują zaznajomić się z samochodem, a z drugiej strony Kubica jest w tej ekipie, by nabijać kilometry w najnowszym aucie. Dlatego na razie wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *