Raikkonen: Czuję się jakbym po prostu dojechał do mety

Autor: | 28 maja 2017

Dawno nie widzieliśmy tak zadowolonej ekipy Ferrari, ale zdaje się, że nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak zimnego Ice-Mana.

Kimi Raikkonen wygrał kwalifikacje przed Grand Prix Monako i prowadził w wyścigu do czasu swojego pit stopu. Niedzielną rywalizację ukończył na drugiej pozycji, ponieważ zwycięską taktykę otrzymał jego partner z zespołu.

– Staram się zrozumieć coś, co jest niemożliwe do zrozumienia, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Wynik jest, jaki jest, dobry dla zespołu, ale nie dla mnie. Zespół chciał dublet i go ma, ale jeśli chodzi o mnie, to czuję się, jakbym po prostu dojechał do mety. Zgaduję, że są powody, dla których tak to się potoczyło – powiedział Kimi Raikkonen.

Sebastian Vettel uważa, że zamiana pozycji pomiędzy kierowcami Ferrari nie była planowana.

– Mieliśmy zamiar odjechać od rywali i to zrobiliśmy. Później Valtteri miał lepsze tempo i zjechał do boksów. Kimi zrobił to samo, ale ja miałem jeszcze trochę przyczepności, więc przycisnąłem mocniej. Zdziwiłem się, że odrobiłem stratę w zaledwie dwa okrążenia.

Grand Prix Monako zakończyło się 90. dubletem w historii Scuderii Ferrari. Sebastian Vettel powiększył swoję przewagę w mistrzostwach świata do 25 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *