Raikkonen: Wiek nie sprawia, że jestem wolniejszy

Autor: | 13 września 2015

Kimi Raikkonen Scuderia Ferrari 2015Fin podkreśla, że fakt iż staje się coraz starszym zawodnikiem, nie wpływa na tempo i osiągi, jakie prezentuje w trakcie weekendów wyścigowych.

n

Kimi Raikkonen dołączył  ponownie do stajni z Maranello w ubiegłorocznym sezonie. Wcześniej kierowca zdobył tytuł mistrza świata ze Scuderią w 2007 roku. Obecnie jednak, 35-latek stara się dorównać formą swojemu zespołowemu koledze, Sebastianowi Vettelowi, który do tej pory prezentował się znacznie lepiej.

n

Fin pozostaje jednak nieugięty i twierdzi, że jego wiek nie ma najmniejszego znaczenia i nic nie zmienił w jego sposobie ścigania.

n

– Czy to zmieniło we mnie wiele? Nie sądzę żeby moja jazda w ogóle się różniła. Z wiekiem nabywasz doświadczenia, ale czy to daje dużo w Formule 1? Tego nie wiem — wyznał.

n

– Nie czuję, że zmieniłem się jako kierowca, nadal wykonuje tak samo moje zadania. Życie toczy się dalej i wszystko stale ulega zmianie. Mimo to, nie widzę różnicy w moim sposobie ścigania się teraz, a przykładowo pięć lat temu. Dużo więcej zmieniło się w samym sporcie niż we mnie — zapewnił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *