Fot. Sky Sports


Red Bull prowadzi rozmowy z władzami F1 ws. dwóch wyścigów w Austrii

Autor: | 20 kwietnia 2020

Przedstawiciel Red Bulla i doradca austriackiego koncernu w Formule 1, Helmut Marko, w rozmowie z F1-Insider przyznał, że prowadzone są rozmowy z Liberty Media. Możliwe, że w Austrii odbędą się dwie rundy, a sezon zainaugurują tam również serie juniorskie – Formuła 2 i Formuła 3.

W kalendarzu Formuły 1 widnieje jeszcze Grand Prix Francji, ale ogłoszenie dotyczące przełożenia rundy na torze Paul Ricard wydaje się być kwestią czasu. Rząd kraju nad Sekwaną wprowadził restrykcje, które zakazują organizowania imprez masowych. Ponadto odroczony został wyścig kolarski, Tour de France, a los eliminacji Formuły 1 w Le Castellet miał być uzależniony od decyzji związanej z tym wydarzeniem.

Coraz więcej wskazuje na to, iż sezon rozpocznie się w dniach 3-5 lipca na Red Bull Ringu. Austriacki rząd zniósł część obostrzeń związanych z koronawirusem i jest przychylny ku rozegraniu wyścigu pod jednym warunkiem – impreza musi odbyć się bez udziału publiczności. Właściciel toru położonego w Styrii – koncern Red Bull – jest za takim rozwiązaniem i wspólnie z władzami F1, Liberty Media, rozmawia nt. szczegółów wydarzenia oraz ewentualnego zorganizowania więcej niż jednego wyścigu.

– Perspektywa goszczenia przez nas dwóch wyścigów wygląda obiecująco. Jesteśmy gotowi. Liberty [Media] nalega jednak, aby liczba osób obecnych na torze była ograniczona. Na miejscu będzie tylko telewizja i poza nią nikt z mediów – powiedział Helmut Marko.

Promotorzy Grand Prix w Spielbergu rozważają rozegranie wyścigów w pierwotnym terminie i środę po pierwszej rundzie. Być może drugie zawody odbędą się o zmierzchu, ale na ten moment nie można niczego przesądzać.

Austriak odniósł się także do obostrzeń, jakie będą panować w padoku. – Musi być zachowany minimalny dystans, a noszenie maseczek stanie się obowiązkowe. Jednak wreszcie są powody do optymizmu.

Marko dodał, że zawodom Formuły 1 będą mogły towarzyszyć Formuła 2 i Formuła 3. Obie serie juniorskie mają za sobą przedsezonowe testy, rozegrane w marcu w Bahrajnie, ale w związku z odwołaniem rund w Sakhir, Holandii, Hiszpanii, Monako i Azerbejdżanie zawiesiły sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *