Fot. Renault Sport F1 Team


Rendery zamiast samochodu – Renault pokazało R.S.20, który jeszcze nie istnieje

Autor: | 12 lutego 2020

Zespół Renault F1 zaprezentował wizualizacje komputerowe fragmentów R.S.20. Rendery nie pokazują jednak zbyt wielu szczegółów nowego samochodu zespołu z Enstone.

Prezentacja nie była nigdzie transmitowana, a udział w niej wzięli podstawowi kierowcy Renault – Daniel Ricciardo i Esteban Ocon, szefostwo i inżynierowie zespołu oraz juniorzy francuskiej ekipy. W Paryżu zabrakło samochodu zespołu z Enstone i fragmenty auta zostały pokazane w postaci komputerowych renderów. W porównaniu do wtorkowej premiery bolidu Ferrari, impreza Renault wyglądała na bardzo ubogą.

Cyril Abiteboul przyznał, że auto jego zespołu na sezon 2020 fizycznie jeszcze nie istnieje i zostanie odsłonięte w dniu rozpoczęcia zimowych testów w Barcelonie, czyli 19. lutego. Grafiki opublikowane w mediach społecznościowych pokazują samochód pokryty czarnym kolorem, jednak taka kolorystyka R.S.20 utrzyma się jedynie podczas przedsezonowych testów, a w trakcie sezonu francuski zespół z siedzibą w Wielkiej Brytanii powróci do standardowego malowania.

Rendery opublikowane przez Renault w internecie są bardzo ubogie. Nie widać na nich wielu szczegółów nowej maszyny ekipy z Enstone. Wizualizacje przede wszystkim nie pokazują przodu auta – nos samochodu fabrycznej stajni ma przypominać ten z McLarena MCL34, czyli zeszłorocznego bolidu zespołu z Woking.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *