Fot. Renault F1 Team


Ricciardo blisko McLarena

Autor: | 14 maja 2020

Wiele wskazuje na to, że McLaren może już niedługo ogłosić angaż nowego kierowcy. Ma być nim Daniel Ricciardo. 

Odejście Sebastiana Vettela. z Ferrari było prawdziwą bombą, która zatrzęsła rynkiem transferowym w Formule 1. Od razu rozgorzały dyskusje, kto zastąpi Niemca w składzie legendarnego zespołu. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Carlos Sainz z McLarena, więc w ekipie z Woking zwolni się miejsce.

McLaren robi wszystko, aby zatrzymać Hiszpana. Mówi się o tym, że przygotowano dla niego lepszą finansowo ofertę niż ta, którą proponuje Ferrari. Jednak Carlos ma być zdecydowany na przejście do włoskiego teamu.

Dlatego Anglicy rozmawiają z Ricciardo i zdaniem niemal wszystkich fachowców, rozmowy te są bliskie finalizacji. Można sądzić, że czeka się na oficjalny komunikat Ferrari, który ma dziś się pojawić. Ten efekt domina znaczy, że i w Renault będzie wolny fotel kierowcy wyścigowego, bowiem ktoś musi od przyszłego sezonu dołączyć do Estebsns Ocons, który w tym sezonie rozpocznie swoją przygodę z francuskim zespołem.

Ofertę od tej ekipy ma mieć Sebastian Vettel. Niemiec rozważa zakończenie kariery, więc nie wiadomo czy z niej skorzysta. Mówi się, że Fernando Alonso w takiej sytuacji może być chętny, by poraz trzeci stać się zawodnikiem Renault, ale to na razie plotka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *