Rio Haryanto pozostaje optymistą w kontekście sezonu 2017

Autor: | 21 września 2016

Rio Haryanto po degradacji z posady kierowcy wyścigowego na kierowcę rezerwowego przed weekendem w Belgii nie poddaje się. Indonezyjczyk wierzy, że ma realne szanse na starty w kolejnym sezonie.

23-latek przejechał do tej pory pierwszych dwanaście wyścigów tego sezonu. Jednak z powodu braku płynności finansowej został zastąpiony przez Estebana Ocona.

– Bardzo ciężko pracuję nad pozyskaniem nowych sponsorów. Spoglądam na możliwości w zespołach Formuły 1. Myślę, że sprawy układają się pozytywnie, wyglądają dobrze. W ciągu najbliższych kilku tygodni będzie trochę ogłoszeń po stronie innych kierowców i zespołów. Miejmy nadzieję, że wkrótce o mnie usłyszycie – rzekł tegoroczny debiutant.

Haryanto wierzy, że jego występy na tle Pascala Wehrleina były dobre, co czyni ten pierwszy sezon w barwach Manora dość pozytywnym. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na ich rywalizację w czasówkach.

– Pokazałem kawał dobrej roboty w swoim pierwszym sezonie w Formule 1. Byłem konkurencyjny na tle mojego zespołowego kolegi,  który moim zdaniem jest przyszłą gwiazdą Mercedesa. Dlatego myślę, że pokazałem poziom swojej wydajności i naprawdę pragnę wrócić tu w kolejnym roku. Mam nadzieję, że decyzja może zostać podjęta dość szybko.