Rio Haryanto został kierowcą rezerwowym Manora

Autor: | 11 sierpnia 2016

Były już indonezyjski etatowy zawodnik Manor Racing zaakceptował propozycję zespołu i dokończy sezon jako kierowca rezerwowy.

Wcześniej informowaliśmy, że Rio Haryanto z powodu braku wystarczających funduszy nie dokończy tegorocznych zmagań i po dwunastu wyścigach za sterami bolidu zastąpi go Esteban Ocon.

Mimo iż Manor zwolnił go z funkcji etatowego kierowcy, to zaproponował Indonezyjczykowi propozycję zostania zawodnikiem rezerwowym ekipy. Ostatecznie, Haryanto zgodził się w czwartek na taką opcję i w razie kontuzji zastąpi Pascala Wehrleina lub Estebana Ocona.

– Manor Racing ma przyjemność ogłosić, że Rio Haryanto pozostanie w zespole do końca sezonu po tym, jak zaakceptował ofertę roli kierowcy rezerwowego – czytamy w oświadczeniu zespołu.

– Rio będzie dostępny do zastąpienia jakiegoś kierowcy wyścigowego, który nie będzie w stanie wziąć udziału w rundzie. Będzie również zaangażowany w spotkaniach z inżynierami i działaniami PR-owymi, jako że zespół będzie kontynuował wsparcie jego ambicji wyścigowych – mówi dalej oświadczenie.